تاتو کردن ماهیان با لیزر!!!
شاید تا کنون بسیاری از شما در فروشگاه های عرضه ی ماهی ماهیانی که نقوشی غیر طبیعی بر روی بدن خود دارند دیده باشید . نقوشی که همانند زنان ماهی ها را آرایش کرده اند . یا حروف انگلیسی یا چینی که بر روی بدن این ماهی ها هک کرده اند،این عمل که به آن تتو یا به اصطلاح ایرانی ها خالکوبی گفته میشود توسط لیزر و سوزن میکرونی انجام میگیرد که در آن ماده ی آکریلیک Acrylic به حفره های پوستی ماهی تزریق می گردد . در این روش که کاملا غیر انسانی و بیشرمانه انجام میگیرد در یک کلونی 100 تایی از ماهی به طور متوسط 60 عدد از ماهی ها زیر تتو جان می بازند و تنها 40 عدد از آنها جان سالم به در میبرند . و این یعنی اوج بی رحمی بشر 2 پا !!!بر خلاف صحبت دکتر مقدم که به درستی در مورد طوطی ماکائو می فرمایند این اوج هنر طبیعت است در مورد این عمل بی شرمانه ی تتو باید گفت این اوج شقاوت و بی رحمی بشریت میباشد که برای لذتی زود گذر و زیبا سازی یک ماهی چننین عمل شرمناکی را انجام می دهند .
تاثیرات وراثتی که این عمل بر روی ماهی می گذارد می تواند باعث ایجاد جهش های ژنی جبران ناپدیری گردد و این جهش توسط بشر ایجاد شده . بشری که همه چیز حتی موجودات زنده را برای لذتی هر چند زود گذر خود دستکاری می کند.

پس بیاید با هم خرید این ماهی ها را حد اقل در ایران تحریم کنیم تا شاید با کاهش بازار آن ماهیان کمتری دچار این وحشیگری شوند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 اسفند 1388    | توسط: aref khalili    | طبقه بندی: بیماریها، جالب های آکواریومی،     نظرات()