تبلیغات
آکواریوم - عکسهایی از انواع ماهی دیسکاس به همراه توضیح مختصر درباره تکثیر آن
آکواریوم

ماهیان آب شیرین

در تصویر زیر تعدادی از نژادهای دیسکس رو مشاهده می کنید

جدول انواع ماهی دیسکس
به اعتقاد اکثر آکواریوم داران ماهی دیسکس زیباترین ماهی آب شیرین در آکواریوم هستش و طرفداراهای خاص خودشو داره. ماهی های دیسکس معمولاً تو سن 15 ماهگی بالغ میشن و خودشون داخل گله جفتشون رو انتخاب می کنن. اگه از دیسکس ها خوب مراقبت کنید میشه هر دو هفته یکبار ازشون بچه گرفت.
آب دیسکس ها بهتره بین درجه سختی 3 تا 5 باشه و دمای آب هم 27 درجه سانتیگراد مناسبه. دیسکس ها تخماشون رو روی اشیای شیب دار می ذارن بنابراین بهتره یه سنگ گرانیتی بذارید داخل آب تا روی اون تخم ریزی کنن. تخم ها دو روز بعد باز میشن و لاروها تا سه روز نیاز به غذا ندارن چون از کیسه زرده خودشون تغذیه می کنن از روز چهارم هم به بدن والدینشون می چسبن و از لعابی که از پوستشون ترشح میشه تغذیه می کنن. حضور والدین برای تغذیه بچه ماهی ها ضروریه البته تا وقتی که بتونن خودشون به صورت آزاد شنا و از لارو میگو تغذیه کنن. بعد از اون بهتره والدین رو جدا کنیم تا برای تخم ریزی بعدی آماده بشن.
تنظیم PH آب هم خیلی مهمه چون آب اسیدی باعث سوختن لبه های باله و دم اونها میشه. وقتی آب آکواریوم بخار میشه بهتره به همون اندازه که تبخیر شده از آبش بردارید و بعدش آب آکواریوم رو پر کنید تا تعادل آب حفظ بشه.
در ادامه چندتا عکس از این ماهی قشنگ خواهیم دید...

عکس از دیسکس

عکس از ماهی دیسکاس

عکس از ماهی دیسکاس

گله دیسکاس تو آکواریوم

قیمت ماهی دیسکس

ماهی دیسکس برای فروش

ماهی دیسکس نر

عکس با کیفیت از ماهی دیسکاس

ماهی دیسکس زرد یا طلایی

عکس ماهی دیسکس قرمز

تانک گله ماهی دیسکس

دیسکس آبی 水槽
اگر مطلبی یافت نشد اینجا کلیک کنید